Jakie badania wykonać w celu wykluczenia uszkodzenia i zapalenia nerek?
Dzien dobry, Jakie badania wykonac w celu wykluczenia uszkodzenia i zapalenia nerek? Mialam juz USG jamy brzusznej (nerki w normie, bez zlogow, niepowiekszone, bez zmian patologicznych), kreatynine (0.66) , GFR (2 metody, wynik >60 i >90). Badanie ogolne moczu robione w odstępie miesiąca: wszystko ok, ciężar moczu tylko w drugim badaniu zaraz przy dolnej granicy. Moimi objawami są czasem pieczenie przy oddawaniu moczu oraz puchnięcie stop podczas upałow, szczegolnie lewej stopy.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Wykonała Pani prawidłowe badania, które stosuje się we wstępnej diagnostyce. Kolejne badania wykonuje się w przypadku podejrzenia niewydolności nerek (zdolność zagęszczania moczu, scyntygrafia, biopsja). Proponuję udać się do nefrologa, który po dokłądnym zapoznaniu się z Pani wynikami i objawami zaproponuje właściwe postępowanie.