Jakie badania wykonać w przypadku bólów mięśniowych nogi?

Z powodu bólów mięśniowych w prawej nodze utykam. Bóle te występują raz poniżej kolana wzdłuż piszczeli a innym razem powyżej kolana w udzie. Stojąc na tej nodze nic nie boli, natomiast, kiedy ją podnoszę i chcę na niej ponownie stanąć, pojawiają się bóle. Badania stawu kolanowego wykazały że jest on stabilny natomiast staw biodrowy zalecono leczyć operacyjne .Przed operacją lewego biodra takich bólów nie miałem. Które badania USG mięśni lub Dopplera tętnic były by dodaykowo wskazane.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Warto udać się na ocenę do chirurga naczyniowego. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie postępowanie.