Jakie badania wykonać, żeby stwierdzić przyczynę nawracającego zaczerwienienia penisa?

Pani Karolino nie wiem czemu mam takie odczucia, ale widzę nie sam jestem. Miałem stosunek kilka lat temu, dziewczę powiedziało mi po, że dziś ją swędziało i bolało. Ja na dzień 2 rano obudziłem się ze swędzeniem i bąblami. To było 18 lat temu. Lekarzy wielu i nikt konkretnych badań nie zleca tylko wali w ciemno to pewnie grzyb to przepiszemy to i to a to wraca. Już nie bąble tylko czerwone plamy mam i znikają same po 2 czasem 3-4 dniach, nawet nie swędzi nie boli. Jednak cały czas penis jest leciutko czerwony jakby stan zapalny. Nie mam cukrzycy i wszystkie badania ok? Czy można konkretnie jakieś wymazy i badania porobić? i jeszcze jedno odsyła Pani jak czytam do specjalistów bo na zdjęciu wiele nie widać, itd. Jest tylko 1 problem, gdzie oni są i szczerze to widzą to samo co na złej jakości zdjęciu tylko 200 zł inkasują za wizytę na ślepo przepisują leki. Więc proszę o informacje, jakie badania i gdzie zrobić nawet odpłatnie bez przepisywania przez lekarza? Pozdrawiam, Krzysiek
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety nie ma możliwości leczenia pacjenta bez jego zbadania i dokładnego zebrania wywiadu. Nawet załączone zdjęcie niestety nic nie zmienia, gdyż zdjęcie to niestety nie pacjent.
Jeżeli objawy występują zarówno u Pana jak i u Partnerki, to w pierwszej kolejności proszę się zastanowić czy stosowane dotychczas terapie były stosowane w tym samym czasie zarówno u Pana jak i u Partnerki - jeżeli nie mogło dochodzić do ponownego przekazywania infekcji.
W celu wykonania bardziej szczegółowych badań - to w przypadku Partnerki konieczna jest wizyta u ginekologa i wykonanie na przykład badania mikroskopowego wydzieliny pochwowej - jednak do tego badania materiał musi być pobrany odpowiednio. W Pana przypadków również można wykonać posiew wydzieliny z okolic intymnych, jednak wyniki te rzadko coś wnoszą.

Czasami przyczyną objawów są "nietypowe"drobnoustroje, to znaczy takie, które nie są zawsze odkrywane podczas badań, a stosowane leki nie przynoszą rezultatu. Do grupy tej należy na przykład chlamydia, mycoplasma, niektóre pierwotniaki. Można wykryć je na przykład za pomocą badania poziomu przeciwciał.

Coraz częściej spotykana jest również niekorzystna reakcja na szeroko stosowane prezerwatywy lateksowe, może tą opcje również warto wziąć pod uwagę.

Mimo wszystko zachęcam do poszukiwania przyczyny dolegliwości.

Pozdrawiam