Jakie badania wykonać, żeby znaleźć przyczynę bólu głowy?

Dzień dobry! Od 7 lat mieszkam w Kanadzie. Przed moim wyjazdem nigdy nie miałam większych problemów z bólami głowy. Od 25 roku życia zaczęłam odczuwać wzmożone bóle głowy, szczególnie w części czołowej i po bokach oraz górnej części, rzadziej w tyle głowy. Bóle występują najczęściej z rana po przebudzeniu i ciągną się do połowy dnia. Mogą one występować kilka dni pod rząd albo ciągnąć się tygodniami. Mają one słabe lub średnie nasilenie, ale są bardzo uciążliwe, bo nie pozwalają zachować mi skupienia. Dodatkowo mam bardzo "lekki" sen, często się budzę w środku nocy. Nawet po 9 -10 godzinach snu nie mogę zwlec się z łózka, a w ciągu dnia jestem bardzo zmęczona. Bóle się nasilają po ćwiczeniach fizycznych, ale także po spożyciu alkoholu. Nie wiem czy to istotne, ale w nocy drętwieją mi nogi i ręce. Czasem do tego stopnia, że budzę się z ogromnym bólem nogi, która jest całkowicie zdrętwiała od kolana w dół i muszę natychmiast wstać, żeby ją "rozejść". Ogólne badanie zrobiłam około 8 miesięcy temu i wszystko wyszło w porządku. Jeśli chodzi o bóle głowy to 5 lat temu miałam robioną tomografię komputerową, która nic nie wykazała. Musze przyznać, że mój lekarz nie chce ze mną "współpracować" jeśli chodzi o znalezienie przyczyny tych bólów i twierdzi, że nic mi nie jest i bóle głowy powodowane są stresem. Niestety, ale nie zgadzam się z jego opinią i dlatego szukam pomocy tutaj. Proszę mi powiedzieć jakie badania poza TK powinnam zrobić. Czy takie bóle głowy mogą być spowodowane falami, które wysyła Wi-Fi? Bardzo proszę o pomoc.   Szilunia

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Biorąc pod uwagę opisane przez Panią objawy bardzo możliwe jest, że występują u Pani tzw. napięciowe bóle głowy, których przyczyna nie jest jasno ustalona, a wiąże się je ze stresem, przemęczeniem, czy nieregularnym trybem życia.

Jeśli badanie tomografii komputerowej głowy nie wykazało nieprawidłowości, to mało prawdopodobne jest, że w mózgu występują istotne zmiany, które mogłyby odpowiadać za bóle głowy. Jednak w celu bardzo dokładnej oceny mózgu może Pani wykonać badanie rezonansu magnetycznego, najlepiej z kontrastem (wtedy badanie jest jeszcze dokładniejsze). Badanie to może Pani wykonać jeśli nie ma przeciwwskazań w postaci stymulatora serca czy metalowych implantów w ciele.

Ponadto istnieją doniesienia o tym, że sieci WiFi mogą powodować bóle głowy.