Jakie badania zrobić, aby dowiedzieć się czy stan podgorączkowy wynika z wirusa HPV?

stan podgorączkowy a tworzenie się przeciwciał na hpv jamy ustnej, robiłam usg szyi, bo mam wyczuwalnego przeze mnie guzka, z opisu usg: powiększone morfologicznie odczynowe węzły chłonne od 6,5 razy 2,7 mm do 22,6 mm, robiłam videostroboskopię krtani i tam jest czysto. JAkie badania jeszcze porobić, żeby dojść czy ten stan podgorączkowy to od hpv czy od czegoś innego. Wcześniej przez 2 miesiące bolało mnie gardło, później krtań. ? Proszę o konkretne odpowiedzi.

Witam. Przede wszystkim konieczne jest wykonanie pełnej morfologii krwi z ręcznym rozmazem układu białokrwinkowego. Utrzymujący sie stan podgorączkowy często jest bowiem wynikiem schorzeń hematologicznych. Poza tym warto wykonać badania w kierunki HIV.