Jakie badania zrobić, aby upewnić się, czy weszłam w okres menopauzy?

Witam jakie wyniki powinnam zrobić -hormony? aby się upewnić czy weszłam w okres menopauzy dodam mam 40 lat i moja mama też wcześnie przekwitła objawy się zgadzają a czy normalne że w ogóle nie mam ochoty na sex od kiedy urodziłam dziecko 2011 dziękuję i pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jest Pani młodą kobietą, co oznacza, że ryzyko menopauzy jest niewielkie. Jeśli jednak w Pani rodzinie kobiety wcześnie wchodzą w okres menopauzy, teoretycznie jest to prawdopodobne. Równie bardzo prawdopodobne są jednak inne zaburzenia hormonalne. Sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem, który zbierze dokładny wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym postępowaniem diagnostyczno-leczniczym.