Jakie badania zrobić, by sprawdzić staw skroniowo-żuchwowy?

Jakie badania zrobić by sprawdzić stwaw skroniowo-żuchwowy? Czy może być usg, miałam ostatnio 2 różne rtg, nie chciałabym się tyle naświetlać.

Diagnostyka stawu skroniowo-żuchwowego obejmuje takie badania jak m.in.: badanie manualne stawów i mięśni żucia, zdjęcie pantomograficzne, tomografia komputerowa 3D, rezonans magnetyczny, badanie Dopplerem, pomiar łuku twarzowego i zastosowanie artykulatora, a także badanie zgryzu elektroniczną kalką zgryzową.

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl badzbystry.pl