Jakie badanie będzie najlepsze w ocenie mojej wątroby?

Proszę o informację, jakie badanie stwierdzające stan wątroby jest lepiej wykonać, czy rezonans magnetyczny czy elastografię? Wynik USG 31.07.2018-W lewym płacie wątroby torbiel 14 mm. Poza tym wątroba jest o wym.135 mm, podwyższonej echostruktury. PŻW i żyła wrotna mają prawidłową szerokość. Pęcherzyk żółciowy prawidłowej wielkości, zagięty o pogrubiałej ścianie do 6 mm, bez złogów.Trzustka o prawidłowej wielkości i echostruktury. Śledziona jest o prawidłowej wielkości, homogenna. Aorta brzuszna jest nieposzerzona. Okolica dużych naczyń nie wykazuje patologii. ALT 30,4 zakres 3-35 U/L GGTP 103 zakres 5-38 U/L AST 56U/L <35 Albumina 2,5g/dl zakres 3,5-5,0 l FAC 92,1 U/L zakres 30-120 U/L HBS HBC Ujemne RM bez kontrastu 25.05.2018-wątroba większych wymiarów z podłużnym w kierunku c-c do 20 cm, dodatkowo zaokrągliły się brzegi wątroby. Brak wyraźnych zmian patologicznych w obrębie pęcherzyka żółciowego(minimalnie koncentrycznie pogrubiała ściana o nieco nierównym zarysie) oraz w zakresie dróg żółciowych. Bez cech kamicy w drogach i w pęcherzyku żółciowym.Kilka torbieli w wątrobie. Za poradę bardzo dziękuję.

Witam serdecznie,

Decyzja jakie badanie wykonać dodatkowo należy do lekarza prowadzącego. Dlatego wraz z wynikami proszę udać się do swojego lekarza celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.