Jakie badanie wykonać przed usunięciem woreczka żółciowego?

Czy rezonans magnetyczny dróg żółciowych (MRCP) jest w stanie faktycznie uwidocznić drobne kamienie żółciowe? Przed usunięciem pęcherzyka żółciowego kiedy miałem zwykły rezonans jamy brzusznej z kontrastem okazało się że nie wykazał on kamieni żółciowych w pęcherzyku (a były widoczne w USG). Po usunięciu pęcherzyka wciąż mam problem z "gnieceniem" w prawej części brzucha i zastanawiam się nad tym czy to nie złóg w przewodzie żółciowym, który dostał się tam wcześniej z pęcherzyka. Skoro rezonans nie był w stanie wykryć złogów w pęcherzyku to czy rezonans MRCP wykryje złogi w przewodzie żółciowym?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. MRCP jest lepszą metodą niż rezonans ponieważ jest specyficzna do diagnostyki dróg zółciowych. Pozdrawiam.