Jakie będzie leczenie depresji maskowanej i zaburzenia osobowości?

Od ponad 10 lat choruje na depresję maskowaną i zaburzenia osobowości. Nigdy nie podjęłam się rzetelnego leczenia, nie docierało do mnie jak poważny problem bagatelizuje. Niestety choroba z każdym powrotem staje się co raz grozniejsza i dochodzą nowe problemy jak fobia spoleczna. W październiku udało mi się po raz kolejny odstawić chorobę na bok, próbując żyć normalnie. Podjęłam pracę aby mieć zajęcie, niestety zamiast pomoc zaszkodziła mi. Depresja wróciła bardzo szybko ze zdwojoną siłą. Boję się wyjść sama z domu a co dopiero do pracy. Skończyło mi się L4, które wzięłam ponieważ zachorowała na grypę jelitowa a przynajmniej tak to wyglądało. Pod żadnym pozorem nie wyobrażam sobie żeby tam isc. Mam zamiar podjąć się leczenia ale nie wiem jeszcze co zalecił mi mój psychiatra czy to będzie psychoterapia, oddział zamknięty czy dzienny. Nie wiem co mam zrobić w tej sytuacji aby nie ponieść surowych konsekwencji. Proszę o pomoc

Dzień Dobry Pani,

Ucieszyło mnie, że jest Pani świadoma, co dzieje się u Pani i z Panią...

Dlatego proszę już nie czekać i nie zastanawiać się, pozwolić pomóc samej sobie i sięgnąć po profesjonalną pomoc do Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki i odpowiedniego dla Pani leczenia.

Życzę Pani tylko satysfakcjonującego nastroju i pomyślności!
irena.mielnik.madej@gmail.com

witam, jeżeli objawy nie pozwalają Pani wyjść z domy, możliwe, że potrzebna będzie tymczasowa hospitalizacja. Warto aby podjęła Pani psychoterapię w nurcie psychodynamicznym.
Sama Pani wspomina, że do tej pory nie była Pani konsekwentna w kontynuacji leczenia, a z drugiej strony bardzo boi się Pani konsekwencji jakie niesie za sobą coraz to bardziej postępująca choroba. To istotne, aby podejmując się leczenia wytrwała Pani w nim, bo tak naprawdę szkodzi sobie Pani takim postępowaniem.
Rozumiem, że czas terapii może być trudny, jednak tylko regularność spotkań i praca na nich, są gwarancją postępu w leczeniu.
Samo unikanie rzetelnego leczenia może również wskazywać na pewne nieświadome tendencje, które Panią kierują. To trochę tak jakby nieświadomie działała Pani na swoją niekorzyść, jakby obawiała się Pani leczenia a może wyzdrowienia? Powodów może być wiele, odpowiedź jest w Pani.
To, że zdecydowała się Pani napisać o tym, jest już sygnałem, że bardziej świadomie podchodzi Pani do problemu. Mam nadzieję, że uda się Pani do terapeuty i zawalczy o swoje życie. Jest Pani młodą osobą, warto więc zadbać o siebie i swoją przyszłość
Pozdrawiam