Jakie choroby hormonalne mogą powodować obrzęk tarczy nerwu wzrokowego obustronny, bóle głowy, nieregularny cykl?

Dzień dobry. Mam pytanie w związku z choroba, która jeszcze nie została u mnie zdiagnozowana. Jakie choroby hormonalne (o podłożu ginekologicznym) mogą powodować obrzęk tarczy nerwu wzrokowego obustronny, bóle głowy, nieregularny cykl? Rezonans i tomograf wykluczyły zmiany w mózgu, podejrzewano pseudotumor cerebri, ale nadal nie do końca wiadomo. Tarczyca zdrowa.

Witam!
Badanie neurologiczne, RM głowy, celowany na siodełko tureckie, EEG, ponowne badanie dna oka i pola widzenia, poziom hormonów płciowych. W zależności od uzyskanych wyników dalsze postępowanie.
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.