Jakie choroby mogą dawać objawy nerwicy?

Czy jakieś choroby mogą dawać objawy nerwicy? Jeśli tak to jakie i jak je rozpoznać i wiedzieć kiedy mamy do czynienia ze zwykłą nerwica a kiedy z czymś innym.

Witam,

to jest bardzo proste, wskazana konsultacja lekarzy specjalistów, np.; lekarz pierwszego kontaktu, kardiolog, endokrynolog, wykonać szczegółowe badania i jeśli zostaną wykluczone choroby somatyczne, dalszą diagnostykę prowadzi lekarz psychiatra i psycholog/psychoterapeuta. Leczenie zaburzeń lękowych może być prowadzone farmakologicznie lub stosuje się psychoterapię.

Pozdrawiam

Witam Panią
Proszę nie diagnozować samej siebie – nawet lekarze
konsultują swoje dolegliwości z innymi lekarzami.
Zachęcam Panią do omówienia problemu z lekarzem
pierwszego kontaktu, który pokieruje dalszą diagnostyką
i / lub ze specjalistą i/ lub psychoterapeutą.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl