Jakie choroby powodują zanik okresu?

Mam 18 lat , urodziłam się z atopowym zapaleniem skóry , choruje na astmę , candidę i mam uczulenie na większość produktów. Od 5 mies. nie mam okresu , w ciąży nie jestem ,TSH jest w normie, bardzo się źle czuje. Chodzę do ginekologa , który przepisał mi Duphaston ( nic nie zdziałał , strasznie się źle po nim czułam ) ,a teraz biorę Jasminelle , po których pewnie dostane "sztuczny: okres. Potrzebuje pomocy : jakie choroby powodują zanik okresu ? Pierwsza miesiaczka - 2 gim,cykle nieregularne.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wtórny brak miesiączki może być wynikiem zaburzeń hormonalnych, schorzeń tarczycy, anemii, stresu, nieprawidłowej diety oraz wielu patologii ogólnoustrojowych. Sugeruję postępować wg zaleceń specjalisty ginekologa.