Jakie choroby wpływają na stan włosów?

Witam mam pytanie dotyczące włosów czy jak zauważam u siebie dużo siwych włosów i pójdę do Trychologa to możliwe jest badania na choroby które mają wpływ na ten stan włosów?Proszę o pewną odpowiedz bardzo mi zależy.Pozdrawiam

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
trycholog może zdiagnozować przyczyny osłabienia włosów bądź wypadania. Polecam analizę pierwiastkową włosa - na tej podstawie będzie można określić, jakich składników budulcowych brakuje w strukturach włosów. Siwienie jednak najczęściej zależy od genetyki, stresu. W nielicznych przypadkach może być wynikiem nieprawidłowej pracy nerek.