Jakie cukry w mleku kokosowym?

jakie konkretnie cukry występują w mleku kokosowym ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowny Panie, mleko kokosowe zawiera mała ilośc cukrów:laktozy, fruktozy, glukozy. Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Mleko kokosowe zawiera 50% glukozy, 35% sacharozy i 15% fruktozy.

Obecność cukrów w mleku kokosowym zależy od tego o jakim mleku mówimy. Mleko rozumiane jako woda kokosowa (płyn w środku kokosa) to zawiera on głównie fruktozę (2,14 g w 100 ml) i poza tym glukozę (0,82 g w 100 ml). Mleko kokosowe rozumiane jako produkt homogenizacji miąższu kokosowego z wodą będzie w swoim składzie zawiera głównie sacharozę - gdyż taki cukier zawarty jest w miąższu kokosowym. Ilość sacharozy w 100 ml mleczka będzie zależała od stosunku miąższu do wody użytych do produkcji mleczka, a w przypadku produktów handlowych także od tego czy były one dosładzane.