Jakie ćwiczenia?

Mam 16 lat, od kilku lat uprawiam czynnie lekkoatletykę (głównie sprinty). Na zawodach jest sytuacja, kiedy wchodzę w bloki i krępuję się, będąc rozebrana, gdyż moje nogi nie są zbyt chude. Jakie ćwiczenia mogę wykonywać, aby zmniejszyć zalegającą tkankę tłuszczową? Jednak moje nogi są umięśnione, a zwłaszcza po zewnętrznej stronie nad kolanami i chcę, żeby były chudsze. Proszę o radę;)

16 LAT ponad rok temu

Witam,

Jeśli czynnie uprawiasz sprint, to naturalne, że Twoje nogi są umięśnione. Myślę, że ich objętość świadczy tylko o mięśniach, a nie o tkance tłuszczowej. Jeśli chcesz trochę wysmuklić nogi, polecam wykonywanie ćwiczeń rozciągających tę partię ciała. Możesz również wypróbować ćwiczeń z użyciem tzw. motylka, które polegają na wzmacnianiu ud. Będąc aktywną fizycznie, jest mało prawdopodobne, żebyś miała zbyt grube nogi, dlatego nie przejmuj się tym tak bardzo.

Pozdrawiam.