Jakie ćwiczenia, by leczyć lordozę szyjną?

Witam, mam lordozę lędźwiową i szyjną (sprawdzone badaniem RTG). Zabiegi rehabilitacyjne mam dopiero w listopadzie. Ból jest silny. Kiedy oglądam program telewizyjny, boli mnie szczególnie w tyle głowy. Prawy bark piecze, drętwieją (mrowieją) mi ręce i nogi. Jakie ćwiczenie wykonywać? Jestem załamana.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Opisane schorzenia są na tyle poważne, że zdecydowanie musi Pani jak najszybciej rozpocząć ich leczenie. W przypadku takich nieleczonych zmian może dojść do dalszych zachowań patologicznych stawów, a szczególnie kręgosłupa. Rozwiązaniem tak naprawdę są ćwiczenia. Niestety w ramach porady internetowej nie da się odpowiedzieć dokładnie jakie. Zdecydowanie musi się Pani wybrać do fizjoterapeuty lub lekarza specjalisty rehabilitacji, żeby ułożyli specjalnie dla Pani zestaw ćwiczeń. Zostanie on opracowany na podstawie badania.