Jakie ćwiczenia dla dwunastolatki?

Jakie ćwiczenia dla dwunastolatki? Mam dwanaście lat, około 163cm wzrostu i około 66kg wagi. Jakie ćwiczenia mam robić, by schudnąć? Od ośmiu miesięcy jestem wegetarianką. Staram się biegać, ale nie mam wystarczająco silnej woli.
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Najlepszym sposobem będzie wybór takiej formy sportu, która sprawia przyjemność. W ten sposób mobilizacja do regularnych ćwiczeń stanie się o wiele prostsza. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest realizowanie aktywności fizycznej z bliskimi osobami -przyjaciółmi, rodziną itp. Dzięki temu będzie to nie tylko pożyteczna forma, ale również przyjemna.
Wybór sportów jest bardzo szeroki. Polecam szczególnie: pływanie, biegi, fitness, ćwiczenia na wybrane partie ciała realizowane w domu, spinning.