Jakie ćwiczenia i dieta będą dla mnie wskazane?

witam ja planuje się odchudzać ważę 75kg a wzrost 169 cm.. i chciałam się zapytać o dietę i ćwiczeń dla mnie

Witam serdecznie, proponuję skonsultować się z wykwalifikowanym dietetykiem i trenerem personalnym w celu ustalenia indywidualnej diety i treningu. Oczywiście może Pani zacząć od wprowadzenia ogólnych zasad zdrowego odżywiania jak np. regularność posiłków, picie odpowiedniej ilości wody, eliminacje słodyczy, fast food itp. Jednak zapewniam, że indywidualnie dobrany plan żywieniowy gdzie zostaną obliczone i zaspokojone zapotrzebowania na wszystkie składniki odżywcze przyniesie więcej korzyści. Trzymam kciuki, pozdrawiam.