Jakie ćwiczenia i dietą dla osoby z nadciśnieniem?

Witam.Mam 24 lata. Zmagam sie z otyłością i nadciśnieniem. Przytylam z 60 kg do 73.5 kg. Cholesterol i tarczyce mam w porządku. Chcialam iść na siłownię lecz większość ćwiczeń nie jest wskazana przy nadciśnieniu. Chcialabym zrzucic co najmniej 10kg. Jaka dieta i cwiczenia będą dla mnie odpowiednie ? Chirowac zaczęłam jak tylko przykryłam. Czy nadcisnienie gdy schudne zniknie? Jaka jest szansa ?

Dzień dobry,

przy redukcji masy ciała obserwujemy regulację ciśnienia tętniczego. Najlepszym rozwiązaniem aktualnie jest redukcja masy ciała za pomocą odpowiedniej diety - zbilansowanej przez dietetyka. W tym celu proszę się skontaktować z dietetykiem z Pani okolicy, który pomoże Pani uzyskać trwałe i zdrowe rezultaty w redukcji masy ciała.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Magdalena Mral Dietetyk, Gdynia

Witam,
przy obniżeniu masy obserwuje się również obniżenie ciśnienia tętniczego. W Pani przypadku niezbędny jest dokładny wywiad zdrowotny oraz żywieniowy, który pozwoli przystosować dietę do Pani potrzeb. W tym celu powinna Pani skontaktować się z Dietetykiem w Pani okolicy, który pomoże Pani osiągnąć trwałe i satysfakcjonujące efekty.