Jakie ćwiczenia mam robić na krągłe pośladki i szersza biodra?

Nazywam się Martyna. Mam 16 lat 150 wzrostu, 40 kg obwód bioder 71. Wyglądam zwyczajnie jak kij od miotły. zależy mi na tym by mieć szersze biodra i fajne krągłe pośladki. Nie podoba mi się jak wyglądam, chciała bym mieć kobiece kształty bo w końcu mam już 16 lat, nigdy nikt mi nie wierzy że mam tyle. Proszę, pomóżcie mi. Niedługo wakacje, jeżeli nic z tym nie zrobię to nawet nie wyjdę na basen ; (
16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Szerokość naszych bioder jest to kwestia anatomii bo nasze „biodra” jest to element kostny utworzony z kości miednicy ale na pewno możemy tą miednicę obudować ładnie ukształtowanymi mięśniami co znacząco poprawi kształt naszych bioder. Proszę się nie martwić. Ma Pani 16 lat czyli jeszcze nie ukończyła Pani wieku rozwojowego i Pani sylwetka jeszcze się zmieni.  Poza tym nie tyle ważna jest szerokość bioder co stosunek bioder do talii. Więc warto popracować nad smukłą talią i krągłymi pośladkami. Proponuje Pani proste ćwiczenie kształtujące zarazem brzuch i pupę. Proszę położyć się na plecach, ugiąć jedną nogę w biodrze i kolanie i chwytając ją dłońmi pod kolanem i przyciągnąć do piersi. Drugą nogę należy unieś pod kątem 45 stopni do podłogi. Następnie unieść głowę i barki. Wykonać wdech i wytrzymać chwilę w tej pozycji. Wypuścić powietrze i zmienić nogi. Ćwiczenie na początek można wykonywać po 10 w każdej z 4 serii. Między każdą kolejną seria powinno nastąpić 10 sekund odpoczynku.
W czasie wykonywanie tego ćwiczenie należy napiąć mięśnie brzucha. Ważne jest również aby NIE przyciągać brody do klatki piersiowej. Najlepiej wyobrazić sobie że między nimi jest piłeczka do tenisa której nie wolno zgnieść.
Jeśli ma Pani w domu hulahop polecam się z nim zaprzyjaźnić i wprawić swoje biodra w ruch:) a do wakacji na pewno uda się  Pani uzyskać wymarzoną sylwetkę.