Jakie ćwiczenia mogę wykonywać oraz co mogę zrobić z moją dietą?

Mam 14 lat, 165 cm wzrostu i 65 kg. Według kalkulatora BMI wagę mam idealną;) Jednak... Brzuch mam jakbym była w 3 miesiącu ciąży (ok. 65Cm, choć nie jestem pewna). Uda (kiedy siedzę) są 3 razy większe od moich łydek. A na rękach też swobodnie można złapać tłuszcz. Jednak najgorszy jest mój brzuch... Co mogę zrobić? Jem dużo chipsów i zupek chińskich. Chipsów jem ok. 10 paczek tyg., a zupek nawet 3-4. Nie potrafię się opanować:( Za słodyczami nie przepadam i jem je tylko kilka razy w miesiącu, w bardzo, bardzo małych ilościach. Moja dieta to porażka... Z produktów mięsnych jem tylko i wyłącznie kurczaka, żeberka, tuńczyka i salami... Nic więcej. Nie piję Mleka, nie jem jajek (jedzenie tych rzeczy kończyło się kilka razy wymiotami). Nie lubię papryki, pora, kalafiora, brokuł, szpinaku, cebuli (ewentualnie mogę zjeść czerwoną), pietruszki, selera, fasoli, grochu. Najgorsze jest to że wszystkie z wymienionych próbowałam i jestem pewna na 100 proc., że ich nie cierpię. Nie jadam również żadnych grzybów. Mój obiad zazwyczaj składa się z kurczaka z ryżem/makaronem + sos lub jakaś zupa, lub zupka chińska albo inny fast food. Kondycję mam straszną... Ostatnio po 3 minutach biegania na wf-ie myślałam, że padnę. Od tygodnia biegam regularnie i daję radę biec nie więcej niż 10 min (czyli nadal tak czy siak źle). w domu również od tyg. codziennie robię brzuszki, oraz niektóre ćwiczenia z A6W. Na basen nikt ze mną nie chce chodzić, a samemu trochę nudno... Rower mam zepsuty, rolek nie mam. Jakie ćwiczenia mogę jeszcze wykonywać oraz co mogę zrobić z moją dietą, biorąc pod uwagę, że bardzo dużo rzeczy nie jadam?

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Stanowczo powinnaś odstawić wszystkie produkty typu fast food. Ich spożywanie wiąże się nie tylko z rozwojem otyłości. Chipsy zawierają toksyczny związek zwany akryloamidem, podobnie frytki oraz opiekane ziemniaki. Jest on uważany za jedną z substancji przyczyniającą się do rozwoju nowotworów. Dlatego 10 paczek chipsów na tydzień to stanowczo za dużo!
Lepszym rozwiązaniem będą świeże owoce lub soki owocowo-warzywne, skoro nie przepadasz za większością warzyw.
Żeberka i salami, to także produkty nie wskazane w zdrowej diecie. Są bogate w tłuszcz. Lepszym mięsem będzie drób bez skóry, chuda wołowina, cielęcina oraz mięso ryb, bardzo wskazanych w okresie wzrostu.
Ćwiczenia powinny być regularne, dobrane odpowiednio do Twojego wieku. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl
Pozdrawiam