Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie ćwiczenia na bóle kręgosłupa i pleców?

Pracuję fizycznie. Nie jest to ciężka praca, jednak cały dzień jestem na nogach. Dużo chodzę (kilka kilometrów robię spokojnie po podwórku) a w pozostałym czasie stoję. Nie noszę też ciężkich rzeczy. Dużo czasu za to mam podniesione ręce i dużo chodzę po drabinie. Pojawiły się u mnie problemy z kręgosłupem i ramionami. Kręgosłup boli w odcinku piersiowym po bokach, w zasadzie to mięśnie przy kręgosłupie a w odcinku lędźwiowym boli sam kręgosłup z jednej strony. W tym odcinku mam skoliozę. Oprócz tego bolą łopatki i prawy bark. W barku właśnie coś mi wykręciło gdy miałem podniesioną rękę a łopatki nie wiem od czego bolą. Podobny ból w łopatkach miałem w gimnazjum gdy grałem w siatkówkę. Gdy później przestałem to nie bolało do teraz. Jest to ból pod łopatką (między łopatką a klatką piersiową). Bardziej to jest dyskomfort niż ból. Wyginam i wykręcam ramieniem aż ułoży się wygodniej. Kiedyś ćwiczyłem kręgosłup w związku ze skoliozą. Robiłem to regularnie i przez kilka lat było dobrze. Jednak teraz bardziej boli odcinek piersiowy i ramiona. Jaki ćwiczenia powinienem wykonywać? Rozciągające? Wzmacniające? Proszę o radę. Ćwiczenia sam znajdę bo pełno tego w internecie tylko proszę specjalistów o nakierowanie czego mam szukać
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 11 miesięcy temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Jedyne co mogę zalecić, to najlepiej byłoby spotkać się z rehabilitantem doświadczonym w tego typu urazach, on zaleci Panu odpowiednie ćwiczenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy