Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 3 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie ćwiczenia na bóle kręgosłupa i pleców?

Pracuję fizycznie. Nie jest to ciężka praca, jednak cały dzień jestem na nogach. Dużo chodzę (kilka kilometrów robię spokojnie po podwórku) a w pozostałym czasie stoję. Nie noszę też ciężkich rzeczy. Dużo czasu za to mam podniesione ręce i dużo chodzę po drabinie. Pojawiły się u mnie problemy z kręgosłupem i ramionami. Kręgosłup boli w odcinku piersiowym po bokach, w zasadzie to mięśnie przy kręgosłupie a w odcinku lędźwiowym boli sam kręgosłup z jednej strony. W tym odcinku mam skoliozę. Oprócz tego bolą łopatki i prawy bark. W barku właśnie coś mi wykręciło gdy miałem podniesioną rękę a łopatki nie wiem od czego bolą. Podobny ból w łopatkach miałem w gimnazjum gdy grałem w siatkówkę. Gdy później przestałem to nie bolało do teraz. Jest to ból pod łopatką (między łopatką a klatką piersiową). Bardziej to jest dyskomfort niż ból. Wyginam i wykręcam ramieniem aż ułoży się wygodniej. Kiedyś ćwiczyłem kręgosłup w związku ze skoliozą. Robiłem to regularnie i przez kilka lat było dobrze. Jednak teraz bardziej boli odcinek piersiowy i ramiona. Jaki ćwiczenia powinienem wykonywać? Rozciągające? Wzmacniające? Proszę o radę. Ćwiczenia sam znajdę bo pełno tego w internecie tylko proszę specjalistów o nakierowanie czego mam szukać
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 9 miesięcy temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Jedyne co mogę zalecić, to najlepiej byłoby spotkać się z rehabilitantem doświadczonym w tego typu urazach, on zaleci Panu odpowiednie ćwiczenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy