Jakie ćwiczenia na odchudzanie brzucha i ud?

A więc chcę schudnąć z ud i brzucha. Mam 160 cm wzrostu i ważę 70 kg ; (. Jestem kobietą, mam 14 lat. Jestem w klasie sportowej, więc dużo ćwiczę: porządne rozgrzewki, gra w siatkę, kosza, biegam, ale również chodzę na treningi 2 razy w tygodniu, gdzie biegamy po 12-13 kółek wokół sali i w ogóle dużo ćwiczeń. Staram się robić codziennie 100 brzuszków. Proszę o pomoc, jakie ćwiczenia na uda? W mojej rodzinie nie ma nadwagi.

Mój jadłospis - rano: czasem kanapka z mięsem i bułką lub chlebem, lub płatki z mlekiem, lub nic; tzw. lunch: owszem, kanapka zjadana w szkole taka jak na śniadanie; obiad: zupa, np. rosół; kolacja: nie często jadam kolacje, ale jak jem to jest to kanapka lub zapiekanka z chlebem i serem w piekarniku. * Lubię czasem zjeść coś z fast foodów lub coś słodkiego. Nie byłam u lekarza z powodu otyłości. Nie podejmowałam jeszcze diet, chyba że nie jadałam słodyczy, biegałam i wykonywałam różne ćwiczenia. Nie choruję na choroby przewlekłe. Proszę o pomoc!

Witam,

Jesteś bardzo aktywna fizycznie, to bardzo dobrze! Jeśli zaczniesz zdrowo się odżywiać, Twoja masa ciała powinna szybko ulec zmianie. Pamiętaj, żeby nie stosować popularnych diet odchudzających, bo to bardzo niekorzystne w Twoim wieku dla zdrowia (może spowodować zanik miesiączki, zahamowanie wzrostu, rozwoju itd.), ale również prawie zawsze powoduje efekt jojo, czyli powrót do dawnej masy ciała.

Twoim błędem jest spożywanie małowartościowych produktów dostarczających dużych ilości kilokalorii, cukrów prostych i tłuszczu. Pamiętaj, że sport bez udziału prawidłowego żywienia nie da efektów utraty masy ciała. Dlatego powinnaś zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i do nich się stosować, od czasu do czasu pozwalając sobie na drobne przyjemności (np. raz w tygodniu, ale nie częściej). Znajdziesz je w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Ćwiczenia na mięśnie ud znajdziesz tu: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-ud

Pozdrawiam.