Jakie ćwiczenia na pozbycie się fałdek na brzuchu, boczków, grubych łydek i ud?

Proszę mi odpisać, jakie ćwiczenia najlepiej nadają się na pozbycie fałdek na brzuchu, boczków, grubych łydek i ud? 14lat,164 wzrostu, 61kg. Proszę napisać o A6W, joggingu, orbitreku i innych skutecznych rodzajach aktywności. Co mam robić. Moim największym marzeniem jest utrata tego okropnego cielska. Chcę się uszczęśliwić. Niestety nie wiem jak. Co będzie dla mnie dobre? Jakie będą efekty i w jakim mniej więcej czasie?
ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na górna granicę normy. Nie musisz się odchudzać, ale regularna aktywność fizyczna jest doskonałym sposobem na wymodelowanie sylwetki.
Ćwiczenia, które wymieniłaś są doskonałe na mięśnie brzucha (6 weidera) oraz na ukształtowanie nóg (jogging i orbiterek). Jogging jest dodatkowo sportem zwiększającym wytrzymałość i kondycje.

Zajrzyj też na stronę www.abccwiczenia.pl, gdzie znajdziesz różne rodzaje ćwiczeń, pomocnych w wyszczuplaniu określonych partii ciała.

Dodatkowo polecam:
Ćwiczenia na brzuch:
1. Klasyczne brzuszki- połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, stopy postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem zrób skłon tułowia do przodu. Połóż się z powrotem na plecy. Przy ćwiczeniu miej napięte mięśnie brzucha.
2. Skośne brzuszki- połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, stop postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem wykonaj skręt tułowia, kierując prawy łokieć ponad lewe kolano. Połóż się na podłodze. Rób ćwiczenie naprzemiennie w obie strony.
3. Połóż się na plecach, ramiona ułóż po bokach w jednej linii z barkami. Ugnij kolana i przyciągnij nogi do klatki piersiowej tworząc z nią kąt 90 stopni. Weź wdech i z wydechem przenieś nogi na prawą stronę, bez odrywania barków od podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej i zmień stronę.

Ćwiczenia na uda:
1. Krzyżowanie nóg w pozycji leżącej- połóż się na podłodze, ręce rozłóż na boki, nogi podnieś do góry tak, aby tworzyły z tułowiem kąt 90 stopni. Krzyżuj na nogi na zmianę.
2. Unoszenie nóg w pozycji siedzącej- połóż się na boku, tułów podeprzyj ręką, drugą połóż wzdłuż na nodze. Unieś nogę na wysokość około 50 cm, powoli opuść z powrotem, po wykonaniu serii jedną nogą zmień stronę.
3. Przysiady.

Ćwiczenia na łydki:
1. Wspinanie się na palcach- napnij mięśnie nóg i unieś jedną piętę, po wykonaniu serii powtórz ćwiczenie drugą nogą.
2. Wchodzenie po schodach lub ćwiczenie na stepperze.
3. Skakanie na skakance.

Jeśli chodzi o czas efektów trudno jest go określić. Nie spodziewaj się widocznych efektów po krótkim czasie np. 2 tygodniach. Myślę, że przy codziennych ćwiczeniach zmiany zauważysz po mniej więcej 1,5-2 miesiącach.

Pozdrawiam.