Jakie ćwiczenia na pozbycie się tłuszczu z pupy i ud?

Witam!

Mam 14 lat, w zasadzie to już 15 lat :), mam 170 cm wzrostu i ważę 58-59 kg. Koleżanki ciągle mi mówią, że nie jestem gruba i że tę wagę dają mi moje mięśnie - fakt, jestem silną dziewczyną, i możliwe, że to o tych mięśniach jest prawdą. Zazdroszczą mi również płaskiego brzuszka, ale powiem szczerze, że to mnie nie obchodzi. Moim marzeniem jest, aby zacząć nosić spódniczki (krótkie spódniczki), żeby się nie wstydzić nóg. Uważam, że mam grube uda i na kolanach też tłuszczyku nie brakuje... A, nie pomijajmy faktu, że tyłek NIE jest ekstra... bo to chyba on mi najbardziej przeszkadza! Przyznam się, że jestem leniuszkiem, jeśli chodzi o jakieś ćwiczenia, które mam wykonywać w domu lub o potrawy, które mam ekstra sobie przygotowywać. Na wf. ćwiczę, bo lubię, ogólnie rzecz biorąc, jestem dobra z wf. Podobno jak się ma szybką przemianę materii, to człowiek nie tyje, a ja mam właśnie z tym problem ponieważ do WC biegam rzadko, już nie mówiąc o większej potrzebie... Z tym też nie wiem, co zrobić. A więc, głównie proszę o pomoc na temat tych moich nóg i tyłka. PS Ja wiem, że mam nie jeść słodyczy, smażonych potraw, nie pić gazowanych napoi...  ja to wszystko wiem... ale może jakieś SPECJALNE ćwiczenia - coś co mi pokaże po jakimś tygodniu, że warto się tego trzymać - coś co mi pokaże WIDOCZNE efekty - mi pomogą. Z góry dziękuję za pomoc :)

Witam!

To prawda, co mówią Twoje koleżanki, nie jesteś gruba! Twoje BMI wynosi 20! Masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa! Nie powinnaś się odchudzać.

Jeśli masz problem z tkanką tłuszczową na pośladkach i nogach proponuję aktywność fizyczną. To najlepszy sposób na pozbycie się tłuszczu z określonych partii ciała. Musisz odpowiednio się zmotywować i ćwiczyć, co najmniej 30 minut dziennie. Pomoże Ci to nie tylko w utrzymaniu ładnej sylwetki, ale tez w zachowaniu zdrowia i dobrej kondycji. Na pośladki i nogi najlepsze są ćwiczenia angażujące mięśnie z tych właśnie partii ciała. Będą to przysiady, ćwiczenia ze skakanką, jazda na rowerze (również stacjonarnym), jazda na rolkach czy łyżwach i wiele innych. Zestawy ćwiczeń znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl. Dobrym sportem na ukształtowanie sylwetki jest taniec. Dzięki niemu poczujesz się nie tylko lepiej w swojej skórze, ale również nabierzesz pewności siebie.

Najważniejsze, abyś nie stosowała restrykcyjnych diet odchudzających, które w wieku dojrzewania mogą zahamować rozwój, zaburzyć miesiączkowanie i doprowadzić do niedoborów różnych składników.

Twoja wolna przemiana materii może świadczyć o tym, że nie uprawiasz sportu oraz popełniasz kilka błędów w odżywianiu.

Przede wszystkim zrezygnuj z produktów typu fast food, gazowanych i słodkich napoji, słonych przekąsek i słodyczy. Jedz jak najwięcej warzyw (do każdego posiłku) zawierających duże ilości witamin, składników mineralnych i błonnika pokarmowego, który zapobiega zaparciom.

Jedz 5 porcji pełnoziarnistych produktów zbożowych (kasze, pieczywo pełnoziarniste, razowe, makaron pełnoziarnisty, ryż dziki), które są również obfite w błonnik pokarmowy. Pij jak najwięcej płynów, przynajmniej 2 l wody niegazowanej niesmakowej dziennie. Spożywaj 4-5 posiłków w ciągu dnia, co 3-4 godziny. Posiłki powinny być małe objętościowo.

Pamiętaj, że nie istnieją żadne diety cud, po których w tydzień widać efekty.

Powodzenia i pozdrawiam.