Jakie ćwiczenia na rozciągnięcie nóg? Jaki plan trenigowy, aby zrobić szpagat?

Witam, mam 20 lat, ważę 56 kg przy 168, ostatnio zaczęłam regularnie ćwiczyć: raz w tygodniu chodzę na step aerobik, a w domu robię brzuszki i kręcę hula-hopem 15 minut, do tego od czasu do czasu idę na basen. Nie chodzi mi o to, aby schudnąć, tylko chcę poprawić moją kondycję, a dokładniej chcę być bardziej zwinna. Chciałabym zrobić szpagat i umieć przełożyć nogi za głowę. Jest dużo ćwiczeń, ale żadne nie przestawiają planu treningowego, np. jak ćwiczyć, ile (np. 3 razy w tygodniu) i po jakim czasie mogę spodziewać się efektów? Jak mam ćwiczyć, aby moje nogi w końcu były rozciągnięte? Czy są jakieś na początek łatwe ćwiczenia na to? Bardzo proszę o pomoc.

Witam.

Ćwiczenia tlenowe i siłowe wykonuj minimum 3 razy w tygodniu po około 45 minut (15 minut ćwiczenia siłowe i 30 minut tlenowe). Mogą być takie, jakie wykonujesz obecnie. Dodatkowo co drugi dzień wykonuj ćwiczenia rozciągające, dzięki którym szybciej uzyskasz pożądany efekt. Pamiętaj, żeby nigdy nie wykonywać ćwiczeń, jeśli powodują ból. Polecam skłony oraz ćwiczenia z naszej strony http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-rozciagajace

Pozdrawiam.

Ćwiczenia rozciągające najlepiej wykonywać 4-6 razy w tygodniu, ważne aby pozycje rozciągające utrzymywać przez minimum 30-40 sekund żeby prawidłowo rozciągnąć mięśnie. Warto też wykonywać kilka sekwencji tych samych ruchów, żeby skuteczniej się rozciągać. Każdy może rozciągnąć się do szpagatu, jednak nie należy tego przyspieszać. Wymaga to cierpliwości, ale warto poczekać:)