Jakie ćwiczenia po chodzeniu w gorsecie z powodu złamania kręgosłupa?

Witam,przez trzy miesiące noszenia w gorsecie ,bez ruchu,bez ćwiczeń,nabyłam duzego brzucha,proszę o radę jakie ćwiczenia mogę wykonywać w celu pozbycia się duzego brzucha,dodam,iż po 3mięs mam zrosnietą kość,a złamane L1kregoslupa bylo bez przemieszczenia,dziękuję

Nie polecam ćwiczeń osiowych czyli klasyczne brzuszki oraz nożyce ze względu na możliwość przeciążenia i wytworzenia tłoczni brzusznej (ryzyko przepukliny). Najlepsze na początek będą ćwiczenia izometryczne np. wciąganie pępka i spinanie mięśni brzucha (napięcie-przytrzymanie-rozluźnienie). Tempo wolne. Wykonywać w serii po 10-15 powtórzeń. Następnie warto wprowadzić ćwiczenia na mięśnie skośne brzucha na leżąco z ugiętymi kolanami (lewa ręka do prawego kolana i analogicznie oraz kolano do przeciwnego łokcia i analogicznie).