Jakie ćwiczenia po przybraniu na wadze?

Witam, mam 25 lat, 176 cm wzrostu i 99 kg wagi. Ostatnie ważenie u lekarza wprawiło mnie w osłupienie, czułam, że mam lekką nadwagę, ale aż tyle po mnie nie widać. Jestem w trakcie badań i oczekiwania na diagnozę endokrynologa, ponieważ w ciągu ostatniego roku przytałam 20 kg bez szczególnej przyczyny. W międzyczasie jednak chciałabym zacząć wykonywać jakieś ćwiczenia dla poprawy kondycji, odciążenia kręgosłupa i zrzucenia wagi. Co konkretnie będzie dla mnie dobre? Dodam, że tańczę towarzysko.

Aleksander Ropielewski

Sugeruję spokojne ćwiczenia aerobowe. Najmniej obciążajace dla kręgosłupa i stawów są pływanie i jazda na rowerze. Ważne aby intensywnoś ćwiczeń była w średnim zakresie Pani możliwości fizycznych i trwały przynajmniej 45 minut. Ćwiczenia należy wzbogacić dietą niskokaloryczną, która jednak zapenwi odpowiednią ilość białka. Dokładniejszych informacji nie jestem w stanie podać ponieważ jest to sprawa indywidualna. W celu bardizej szczegółowych informacji prosze zgłosić się do trenera i dietetyka.

Droga Pani!

Sama masa ciała sprawdzana przy użyciu wagi niestety nie jest dobrym punktem wyjścia do określenia dokładnych problemów z ewentualną nadwagą. Warto skontaktować się z dietetykiem, który wykona Pani analizę składu ciała przy użyciu sprzętu 8-elektrodowego. W ten sposób zobaczy Pani dokładną masę tkanki tłuszczowej, mięśniowej, kości i wody w Pani organizmie. Możliwe jest, że nie cała nadmierna masa ciała wynika z nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej!

Bardzo dobrze, że diagnozuje się Pani u lekarza. Warto potwierdzić lub wykluczyć problemy zdrowotne przed procesem odchudzania.

Temat samego odchudzania powinien objąć zmiany żywieniowe i ćwiczenia. Warto skontaktować się z dietetykiem, który wskaże jak można porpawić codzienne żywienie, aby przynosiło więcej korzyści. Codzienna dieta powinna być odpowiednio zbilansowana, aby nie odczuwała Pani osłabienia podczas tego procesu. Zachęcam do wykonywania ćwiczeń, które najbardziej sprawią Pani przyjemność: może to być fitness, mogą to być treningi domowe lub też indywidualne z trenerem na siłowni, albo zajęcia na orbitreku czy bieżni. W celu dokładnego dopasowania rodzaju ćwiczeń zachęcałabym do skontaktowania się z trenerem. Bardzo często na siłowniach jest możliwość skorzystania z darmowego, pierwszego wejścia, które obejmuje konsultację trenerską i dokładnie się może Pani wypytać, co zaleca specjalista w tej kwestii, aby osiągnąć długotrwały sukces.

W razie pytań zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
http://dietetycznaodnowa.pl

Witam,

w tym momencie waga jest zbyt wysoka aby wykonywać ćwiczenia zbyt intensywne lub ćwiczenia z obciążeniem. Nie możemy narażać stawów. Jak już uda się nieco schudnąć treningi należałoby zmienić. Póki co proszę wprowadzić lekkie ćwiczenia aerobowe, pochodzić na basen, długie spacery, pojeździć na stacjonarnym rowerku.
Pamięta też Pani że 70% sukcesu stanowi odpowiednia dieta. Posiłki powinny być pełnowartościowe i zbilansowane pod względem składników odżywczych.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk