Jakie ćwiczenia pomagają opóźnić wytrysk?

Witam, mam taki problem: jestem z moim chłopakiem już rok. Sytuacja jest jednak taka, że studiuję w innym mieście i widujemy się jedynie w weekendy. Problem w tym, że on nie kontroluje długości stosunku. Dochodzi często bardzo szybko, "rozładowanie napięcia" nie pomaga jeśli od masturbacji do stosunku minie parę godzin. Jest to stresujące dla nas obojga i nie wiem co powinniśmy zrobić. Oczywiście alkohol przed stosunkiem nie wchodzi w rachubę (nie można chodzić cały weekend pod wpływem) a niechętnie zmniejszałabym mu jego czułość kremami znieczulającymi - są jakieś ćwiczenia które działają? Czy w ciągu tygodnia powinien się masturbować często czy najrzadziej jak może i dopiero zrobić to w dniu mojego powrotu? Proszę o radę.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli do wytrysku dochodzi niedługo przed rozpoczęciem stosunku lub na samym jego początku a mężczyzna nie ma nad nim kontroli prawdopodobnie mamy do czynienia z jednym z najczęściej występujących zaburzeń seksualnych – przedwczesnym wytryskiem. Problem ten dotyka najczęściej młodych, niedoświadczonych seksualnie mężczyzn. Wynikać może z niedoświadczenia, zbyt częstej masturbacji, chorób, rzadkich stosunków płciowych, braku zaufania do partnera, obawy przed utrzymaniem wzwodu i in.

Aby opóźnić wytrysk stosuje się techniki, o których Pani wspomniała, czyli picie alkoholu, masturbację niedługo przed zbliżeniem, kremy znieczulające. Są też inne metody: ucisk żołędzi tuż przed wytryskiem, korzystanie z dwóch, trzech prezerwatyw naraz a także sposoby "psychologiczne": myślenie o czymś nieprzyjemnym, brak skupienia na sytuacji. Jeśli te zabiegi nie pomagają warto udać się do seksuologa.

Pozdrawiam serdecznie.