Jakie ćwiczenia pomogą mi w zmniejszeniu biustu?

Jestem 14 letnią dziewczyną. Ważę 60 kg. Od 5 kl podstawówki nie ćwiczę na wf, wykryto u mnie wadę serca. Mam ponad 100 cm w biodrach i wyglądam okropnie, nie muszę napiąć skóry żeby zobaczyć cellulit. Stosowałam różne ćwiczenia - nic nie pomogło, również diety ale zbyt długo nie gościły w moim odżywianiu. Mam też 2 problem. Mam duży biust. Nie cierpię go, niszczy mi życie. Słyszałam, że przy odpowiednich ćwiczeniach można go zmniejszyć. Czy to prawda? Jestem zdesperowana. Proszę o pomoc. Czekam niecierpliwie na odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Niestety nie podałaś swojego wzrostu, a bez tego parametru nie jestem w stanie obliczyć BMI i odnieść go do siatek centylowych. Nie jestem w stanie określić jak znaczna jest u Ciebie nadwaga/otyłość.

Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie udanie się do dietetyka wraz z rodzicami/opiekunami. W ten sposób dostaniesz odpowiednią dietę, zbilansowaną i dobraną do Twoich potrzeb (uwzględniając wadę sera).
Jeżeli lekarz zabronił Ci podejmowania wszelkich wysiłków fizycznych, to nie ma sensu szukanie odpowiednich ćwiczeń odchudzających.
Postaraj się zaakceptować siebie, podejmij wyzwanie w sprawie odżywiania, a wszelkie wątpliwości konsultuj z lekarzem.

Pozdrawiam