Jakie ćwiczenia powinnam wykonywać ?

Witam! Mam 12 lat ważę 51 kg, mam metr 59 i chcę schudnąć !!! Jakie ćwiczenia wykonywać ???? Czego nie jeść ?! A co można jeść?? Proszę pomóżcie. Zawszę ćwiczę na w-f, który jest 4 razy w tygodniu !! Chodzę na sks 2 razy w tygodniu !!! Co mam zrobić?

Witam,

Twoje BMI wynosi 20,23, na siatce centylowej oznacza to obszar między 75, a 90 centylem.
Oznacza to prawidłową masę ciała.
Nie powinnaś się odchudzać.
Pamiętaj, iż Twoje ciało podlega teraz licznym przemianom (organizm się rozwija, rośnie, na co niezbędna jest energia), przez co unikać powinnaś wszelkich restrykcyjnych diet.

Z diety powinnaś wyeliminować: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na abccwiczenia.pl .

Pozdrawiam ciepło