Jakie ćwiczenia są skuteczne na odchudzanie ud?

Mam 15 lat, ważę 52kg przy wzroście 160cm. Mój problem polega na tym, że moje nogi , a właściwie uda nie są proporcjonalne do reszty ciała. Chciałam się dowiedzieć jakie ćwiczenia są potrzebne i najbardziej skuteczne, aby spalić ten tłuszcz z ud. To samo mam z pośladkami. Chciałabym, aby były jędrne i kształtne, ale przez to że je zaniedbałam przez parę lat stały się że tak powiem "obwisłe" i nie mają kształtu. Bardzo proszę o pomoc. Od 3 miesięcy próbuję się głodzić, ale nie potrafię powstrzymać się od jedzenia. Z góry dziękuję za odpowiedź.
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoim problemem nie jest masa ciała, dlatego natychmiast powinnaś zaprzestać stosowania głodówek. Jest to najlepszy sposób aby doprowadzić do efektu jojo, niedoborów pokarmowych i innych dolegliwości zdrowotnych. W Twoim wieku organizm rośnie i intensywnie się rozwija, dlatego potrzebuje wszystkich niezbędnych składników pokarmowych, których możesz mu dostarczyć tylko poprzez prawidłowe odżywianie!

Dlatego powinnaś skupić się na aktywności fizycznej, a w jadłospisie uwzględniać wszystkie niezbędne produkty. Unikaj jednak tuczących bomb kalorycznych, takich jak produkty typu fast-food, gazowane napoje, słodzone napoje, słodycze, cukier, chipsy, paluszki, tłuste sery i mięsa oraz dodatki typu majonez, sos na bazie majonezu itd.

Powinnaś również wiedzieć, że codziennie powinniśmy spożywać:
5 porcji produktów zbożowych
4 porcje warzyw
3 porcje owoców
2 porcje produktów mlecznych
2 porcje tłuszczów roślinnych (2 łyżki oliwy lub oleju roślinnego)
1 porcję mięsa, ryby lub ich zamienników (nasiona warzyw strączkowych)

Wracając do aktywności fizycznej jest ona podstawą do utraty tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w okolicach ud i pośladków. Jednak na początku powinnaś wiedzieć, że Twoja sylwetka jest po prostu kobieca. Dojrzewasz i sprawą naturalną jest gromadzenie się tkanki tłuszczowej w dolnych partiach ciała. Jednak możesz ten przyrost kontrolować oraz sprawiać, że Twoje ciało będzie jędrne i wysportowane.
Należy ćwiczyć minimum 30 minut dziennie, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową. Trening należ zacząć od ćwiczeń siłowych np. przysiadów, brzuszków, damskich pompek a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut. Wykonuj zwłaszcza te ćwiczenia, które angażują do pracy dolne partie ciała.

Pamiętaj, że efekt nie będzie natychmiastowy, ale dzięki temu pozostanie trwały. Najważniejsza jest regularność w wykonywaniu ćwiczeń.

Pozdrawiam.