Jakie ćwiczenia stosować przy przewlekłej chorobie trzustki?

choruje na przewlekla chorobe trzustki od 10 lat chcialabym zrzucic 10 kg niestety kazda proba cwiczen konczy sie doegliwosciami trzustki nie jem slodyczy tlustych potraw ani pikantnych nie pije kawy nie pale nie pije a mimo to moja waga rosnie raz sprobowalam jesc same owoce efekt byl taki ze sie rozplakalam gdyz przybylo kolejnych kg w gore zamiast w dol czy sa moze jakies tabletki ktore pomoga mi zrzucic chciarz pare kg

Dzień dobry,

najlepszym sposobem na redukcję nadmiernych kilogramów jest stosowanie indywidualnie zbilansowanej diety. W Pani przypadku należy uwzględnić redukcję masy ciała oraz chorobę trzustki. Najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z dietetykiem z Pani okolicy, który połączy oba Pani zapotrzebowania - zbilansuje dietę, która pomoże Pani zredukować zbędne kilogramy, a także ochronić chory narząd.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Bez wizyty u dietetyka trudno cokolwiek doradzić, bo potrzebna jest analiza aktualnego żywienia. Ze sportu tylko marsz, rower, pływanie, ale wszystko należy wykonywać spokojńie, aby nie doprowadzać do dużego zmęczenia. Pozdrawiam