Jakie ćwiczenia wykonywać, by pozbyć się wystającego brzucha?

Witam, chcialabym troszke schudnac , szcegolnie to brzuch mam taki wystajacy troszke jak bym byla w ciazy i chce sie go pozbyc. Jakie moge wykonywac cwiczenia lekkie w domu zeby nie miec efektu jojo, wiem ze zdrowe odzywianie tez jest wazne ale jakie cwiczenia moge wykonywac ?

Cześć. Napisałaś, że zdrowe odżywianie też jest ważne, a ja napiszę, że jest najważniejsze! Żywienie to 70% odchudzania, 20% to trening, a 10% to właściwy odpoczynek. Przy czym każda z tych składowych jest na tyle ważna, że nie można pominąć żadnej z nich.

W Twoim przypadku najpierw należy określić jaki czynnik powoduje wystawanie brzucha.

Najczęściej wystający brzuch może być spowodowany:
-Dolegliwościami ze strony układu pokarmowego, np. wzdęcia
-Dużą ilością tkanki tłuszczowej
-Pogłębioną lordozą lędźwiową (przez co uwypuklają się pośladki, a brzuch odstaje)

W pierwszym przypadku konieczne jest wprowadzenie zdrowego żywienia. Po paru tygodniach układ pokarmowy oczyści się, unormuje swoją pracę i tym samym brzuch wklęśnie.
W drugim przypadku konieczna jest redukcja tkanki tłuszczowej, tj. wprowadzenie odpowiedniej diety i treningu fizycznego
W trzecim przypadku jeżeli jesteś w wieku po okresie dojrzewania to właściwie nic nie da się zrobić. Można nieco powzmacniać odpowiednie grupy mięśniowe, ale efekt nie będzie duży.

Przykładowy zestaw ćwiczeń dla kobiet znajdziesz na mojej stronie internetowej http://norbertgotz.pl/artykuly

Zalecam Ci kontakt z dietetykiem lub trenerem personalnym w celu zlokalizowania Twojego problemu.

Witam!
Odpowiedni plan żywienia + aktywność fizyczna, to najlepsze połączenie w celu zachowania dobrej kondycji fizycznej i zdrowotnej. Zachęcam zwiększyć aktywność fizyczną (zumba, fitness, bieganie, pływanie, jazda rowerem) kilka razy w tygodniu. Na mięśnie brzucha polecam wykonywać 6A Weidera. Trening powinien być dostosowany indywidualnie. Istotne jest, aby aktywność była regularna i systematyczna. Jeśli kondycja fizyczna jest niska, to warto zacząć od krótkich treningów i systematycznie je wydłużać.

Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam na
http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska