Jakie ćwiczenia wykonywać na brzuch i uda?

Mam 12 lat, ważę 50 kg, a mierzę 158 cm. Bardzo chciałabym schudnąć, gdyż mam duży brzuch oraz uda. Robię od 50 do 150 brzuszków w domu, ale to nie pomaga. Nie wiem, jakie ćwieczenia można wykonywać na uda.
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 20. Na siatce centylowej odpowiada to 75 centylowi. Masz prawidłową masę ciała. Odradzam odchudzanie!

Jeśli chodzi o ćwiczenia - przykładowe znajdziesz na www.abccwiczenia.pl.

ĆWICZENIA NA UDA
Z pewnością dobre efekty przyniesie bieganie (można zacząć od spacerów i stopniowo przechodzić do szybszego marszu, a następnie biegu, jeśli wcześniej nie praktykowano intensywniejszej aktywności fizycznej). Pomocna może być jazda na rowerze (np. z unoszeniem pośladków co pewien czas - pobudzi to większą ilość mięśni do pracy). Dobrym pomysłem może być także skakanie na skakance. Tak naprawdę bardzo dużo zależy od obecnej kondycji fizycznej.

ĆWICZENIA NA BRZUCH

Przykładowe ćwiczenia na płaski brzuch to:
• brzuszki proste,
• brzuszki skośne,
• skłony w przód do siadu równoważnego,
• brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
• prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
• unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
• "rowerek",
• zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.

Pamiętaj, że najbezpieczniej jest wykonywać ćwiczenia pod okiem instruktora, który zareaguje, jeśli będziesz wykonywała je w sposób niepoprawny.

Pozdrawiam