Jakie ćwiczenia wykonywać przy niedoczynności tarczycy?

Mam 12 lat, jestem kobietą i ważę 87 kilo, mam 166 cm wzrostu. Ćwiczę 3h w tygodniu (na w-f). Wcześniej się nie odchudzałam. W mojej rodzinie występuje nadwaga i otyłość. Mój jadłospis na dzień powszedni to: o 08:45 jem śniadanie - 1 kromka chleba (nie zawsze), o 12:35 jem obiad, kolację ok. godziny 19:00. W dzień wolny od szkoły jem obiad ok. godziny 14:00 i kolację ok. godziny 19:00. Między posiłkami niestety jem słodycze, choć próbuję je ograniczyć. Mam niedoczynność tarczycy i lekarz zabronił, przynajmniej na razie, mi się odchudzać. Jakie ćwiczenia mogę wykonywać, aby schudnąć?

Witam!

Przede wszystkim zaczęłabym od wykonania badań i konsultacji lekarskiej. Pozwoli to na ustalenie przyczyny nadmiaru masy ciała. W dużej mierze wynika ona z zaburzeń hormonalnych, o których wspomniałaś. Odchudzanie powinno jednak przebiegać przy asyście osoby mającej dostęp do Twoich badań, która na bieżąco będzie mogła monitorować zmiany w Twoim organizmie. Przy dużej ilości nadprogramowych kilogramów nie wszystkie ćwiczenia są zalecane, gdyż niektóre (zwłaszcza te o wysokiej intensywności i dużej ilości np. wyskoków) mogą zwiększać ryzyko urazu. Polecam lekturę artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/trening-dla-otylych.

Z diety należałoby wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pozdrawiam