Jakie ćwiczenia zwalczą wałki na brzuchu?

Mam 15 lat, 169 wzrostu i 66 kg. Chodzę do szkoły, po za tym najczęściej spędzam czas przed komputerem oraz tańczę. Wiele razy próbowałam się odchudzać, nie jeść, lecz to przynosiło chwilowe efekty, później wszystko wracało. W mojej rodzinie nie występuje nadwaga. Chciałabym schudnąć 6 kg oraz zwalczyć wałki na brzuchu. Proszę o pomoc oraz ćwiczenia, które na pewno pomogą. Mój jadłospis z dnia codziennego: rano śniadanie ( 2 kromki, herbata) w szkole nic nie jem, później o godz. 15 obiad najczęściej ziemniaki 2, ser biały, surówka, jogurt, jakaś przekąska, kolacja 2 kromki z serkiem białym, pomidorem i ogórkiem, herbata, jabłko. Oprócz tego pije codziennie 1,5 l wody mineralnej.
15 LAT ponad rok temu

Witam,

W Twoim przypadku istotna jest nie tyle dieta odchudzająca, co zwiększenie aktywności fizycznej i unikanie kalorycznej żywności w połączeniu z uregulowaniem pór posiłków (nie masz nadwagi).

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz na:http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=5&lang=pl#piramida dzieci

W Twojej diecie brakuje warzyw, owoców, mięsa/ryb/jaj.
Koniecznie zabieraj do szkoły zestaw na drugie śniadanie.

Przykładowe ćwiczenia znajdziesz w materiałach video na www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam