Jakie ćwicznia i diety stosować, aby schudnąć z biustu i brzucha?

Cześć, Mam 14 lat, ważę 65 kg przy wzroście 1,62 m. Tłuszcz najbardziej widać mi na brzuchu (tak zwane oponki) i mam dość pokaźny biust. Chciałabym właśnie z brzuchu i z biustu najbardziej schudnąć. Najlepiej, abym schudła 5 - 7kg. Bardzo proszę o pomoc i dziękuję!
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na lekką nadwagę, jednak w Twoim wieku nie powinnaś się nadmiernie odchudzać, ze względu na ryzyko rozwoju niedoborów pokarmowych czy zaburzeń we wzroście i rozwoju. Proponuję zatem bezwzględnie zaniechać myśli o stosowaniu popularnych diet odchudzających, a skupić się na zdrowym stylu życia. Oznacza to, że powinnaś zacząć regularnie uprawiać sport, który jest najlepszym i najszybszym sposobem na zgubienie tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała. Wykonuj więc ćwiczenia na brzuch, polecam te ze strony www.abccwiczenia.pl Dodatkowo uprawiaj sporty angażujące wszystkie partie ciała takie jak: pływanie, bieganie czy jazda na rowerze.

Przeczytaj też uważnie artykuły na temat zdrowego odżywiania i postaraj się do nich zastosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Pozdrawiam.