Jakie czynniki mają wpływ na podwyższone OB?

Moje OB wynosi 13 przy normie do 12. Lekarz powiedział, że jest wszystko ok. Dodam, że krew miałam badaną w poniedziałek (miałam kaszel, mimo że gdy mnie lekarz osłuchiwał to byłam czysta) a w czwartek dostałam katar. W dniu pobrania krwi miałam miesiączkę. Czy to mogło wpłynąć na poziom OB? I czy faktycznie wynik nie jest niepokojący? Moje OB sprzed dwóch lat wynosiło 12. Jestem kobietą, mam 30 lat.

Redakcja abcZdrowie

Wzrost OB może występować w przypadku infekcji (nawet niewielkiej), a także podczas miesiączki. Tak nieznaczne podwyższenie OB do 13 mm nie jest niepokojące.