Jakie dalsze badania wykonać w przypadku wysokiego wyniku MONO?

Dzień dobry od wielu miesięcy mam podwyższony wynik MONO, poza tym morfologia w normie, robię badanie co kilka miesięcy i MONO są powyżej normy. Co dalej zbadać?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani żadnych wyników, czy podwyższona jest wartość bezwzględna, czy skład procentowy, o ile monocyty są podwyższone. Bez tych informacji nie da się powiedzieć, czy rzeczywiście dzieje się coś niepokojącego. Z wynikami najlepiej udać się do lekarza, który będzie mógł ocenić całą morfologię z rozmazem.