Jakie dodatkowe zabezpieczenie antykoncepcyjne stosować oprócz prezerwatyw?

Witam. Od kilku dni stosuję SPIRONOL 25mg oraz Tetralysal 300mg jako zabezpieczenie antykoncepcyjne stosuję LESIPLUS od ok.roku. Lekarz dermatolog stwierdził, ze muszę stosować dodatkowe zabezpieczenie przed ciążą. Jakie metody mogę dodatkowo stosować??? Dodam, ze mam 26 lat i nie rodziłam. Prezerwatywy odpadają.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Dlaczego odpadają?? To najbezpieczniejszy sposób. Jeżeli jednak nie prezerwatywa można zastosować jedną z metod jak np. spirale wewnątrzmaciczne, plemnikobójcze globulki, kapturki domaciczne itp.