Jakie dolegliwości mogą niepokoić po czyszczeniu macicy?

Witam!
Dwa dni temu przeszłam zabieg czyszczenia macicy w celu usunięcia obumarłej ciąży - jak dowiedziałam się od lekarza, materiał usunięty był już w bardzo złym stanie, ponieważ wiek ciąży wskazywał na 5/6 tydzień, a zabieg miałam w 11 tyg.
Przed USG, które ostatecznie stwierdziło obumarcie, miałam silne bóle brzucha i pleców (okolice nerek) oraz nieznaczne plamienia. Krwawienie po zabiegu już u mnie prawie ustąpiło, natomiast niepokoi mnie nieprzyjemny zapach krwi oraz utrzymujące się bóle brzucha i pleców. Biorę antybiotyk przeciw zakażeniu i lek rozkurczający. Na wizytę kontrolną mam zgłosić się za dwa, trzy tygodnie.
Chciałabym wiedzieć, czy moje dolegliwości są normalną konsekwencją zabiegu czy nie?

Witam serdecznie!
Nieprzyjemny zapach jest zapewne spowodowany nadkażeniem złuszczających się tkanek. Na szczęście dostała Pani osłonę antybiotykową. Na chwilę obecną nie widzę podstaw do przyspieszenia kontroli. Gdyby jednak krwawienie się nasiliło, pojawiła się gorączka niezbędna jest natychmiastowa konsultacja z ginekologiem.
Pozdrawiam