Jakie działanie ma lek Asertin?

Witam serdecznie. Moja żonka cierpi na depresję kliniczną. Przepisano jej lek ASERTIN. Szanowni państwo czego moge się spodziewać po tym leku i jak mam się zachowywać? Proszę o pomoc jest to dla mnie nowe doświadczenie. Pozdrawiam

Asertin czyli sertralina jest lekiem przeciwdepresyjnym z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny tzw SSRI. Pierwsze efekty działania widoczne są po ok 14 dniach. Pełnego spektrum działania spodziewać się można po 4-5 tygodniach. Zadaniem leku jest poprawa nastroju, zniesienie niepokoju i lęku oraz innych objawów depresji jak zaburzenia snu, niska samoocena czy depresyjny światopogląd. Do poprawy stanu psychicznego dochodzi stopniowo. Osobę cierpiącą z powodu depresji należy otoczyć opieką i udzielać wsparcia a także obserowować czy lek przynosi poprawę.

Witam!
Asertin jest blokerem wychwytu zwrotnego serotoniny, lek przeciwdepresyjny i przeciwlękowy, podaje się zazwyczaj raz dziennie - rano. Zaczyna działać po 2-4 tygodniach stosowania. Nie powoduje uzależnienia. W początkowym okresie stosowania może zwiększyć niepokój wewnętrzny.
Powodzenia
W. Łuczkowski.