Jakie efekty wystąpią po zabiegu na progenię?

mam progenie/zgryz otwarty chciałabym się zapytać jakie mogą być negatywne skutki operacji? tzn jakie mogą potem wystąpić ewentualne niedogodności gdyby coś się nie udało?

Witam , nie znam stanu obecnego , nie potrafię więc udzielić autorytatywnej odpowiedzi bez możliwości badania pacjentki! Proszę omówić wszystkie szczegóły z przyszłym operatorem! z.żurawski

Dzień dobry, zabieg na progenię i zgryz otwarty, jest dużym chirurgicznym zabiegiem, w trakcie którego dokonuje się żuchwa cofnięcia i rotacji żuchwy. Jak przy każdej wielkiej chirurgii, istnieje zagrożenie infekcji, krwotoku, a w tym szczególnym przypadku może dojść do uszkodzenia nerwu żuchwowego, który przebiega wzdłuż całej, bocznej długości wyrostka zębowego. Przy uszkodzeniu nerwu zanika czucie w dolnej wardze i zębach znajdujących się po stronie uszkodzenia. Tego typu operacje wykonywane są jednak przez bardzo doświadczonych chirurgów, także ryzyko jest naprawdę zminimalizowane.