Jakie formy pettingu uchronią przed ciążą?

Witam, chciałbym się zapytać jakie formy pettingu mógłbym uprawiać ze swoją dziewczyną, żeby nie było ciąży

Dzień dobry,

Można powiedzieć, że określenie "petting" dotyczy wszystkich form aktywności seksualnej, które nie wiążą się z uprawianiem seksu genitalnego oraz analnego. Pod pojęciem tym rozumie się zwykle wszelkiego rodzaju pieszczoty, całowanie całego ciała, z włączeniem genitaliów, a to, jakie pieszczoty i które części ciała dziewczyny Pan wybierze, zależy wyłącznie od Pana i dziewczyny.
Warto dodać, że petting polecany jest m.in. osobom rozpoczynającym dopiero współżycie - pozwala bowiem poznawać reakcje i upodobania własne i partnera, sprzyja również pogłębieniu intymności i bliskości między partnerami. Upraszczając nieco - petting to taka wydłużona gra wstępna, która nie kończy się "tradycyjnym" stosunkiem.
Pamiętać jednak należy, że że tego rodzaju forma aktywności zmniejsza ryzyko ewentualnego niechcianego zapłodnienia, nie można jej jednak uznać za sposób antykoncepcji. Podczas pieszczot bowiem może dojść do przeniesienia nasienia partnera (albo jego preejakulatu, w którym również mogą być plemniki) np. na ręku, poprzez przypadkowe dotknięcie np. penisa do pochwy czy wytrysk w jej "okolicach".
Aby zmniejszyć ryzyko powyższego, można uprawiać petting np. w bieliźnie.

Pozdrawiam