Jakie hormony kobiece mogą odpowiadać za nadwagę?

Chciałabym się dowiedzieć jakie hormony kobiece mogą odpowiadać za nadwagę. Choruje na niedoczynność tarczycy, ale hormon ten jest pod kontrolą. Od miesiąca stosuję dietę redukcyjną, rozpisaną przez dietetyka a efektów nie ma żadnych, choć wg teorii powinny być. Chciałabym wykonać dodatkowe badania laboratoryjne, ale nie wiem co badać.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza endokrynologa, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

 Lek. Tomasz Budlewski

Warto by było przeanalizować Pani dietę, była ona sporządzana pod niedoczynność? Bo jeśli są tam produkty, które nie są wskazane, to waga będzie stała.

Pozdrawiam

Sylwia Ogrodowczyk
dbamodiete.pl