Jakie jeść pokarmy przed badaniem USG jamy brzusznej?

Witam, Za kilka dni mam badanie USG jamy brzusznej. Lekarz zalecił dzień przed badaniem dietę lekkostrawną. Proszę o radę , wskazówki jakie pokarmy mam spożywać na śniadanie, obiad , kolację aby wynik badania był jak najbardziej miarodajny. Bardzo mi na tym zależy, dlatego proszę o podpowiedź Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Tak jak doktor zalecił o najlepiej 12-14 godzi przed badaniem pozostać na czczo