Jakie jest dalsze postępowanie po wyniku gastroskopii?

Witam, dziś miałem gastroskopię - opis badania: przełyk prawidłowy, linia Z regularna, wpust bez zmian, żołądek prawidłowo podatny na insuflację, persytaltyka ścian zachowana, w zakresie błony śluzowej zmian nie stwierdzono, odźwiernik drożny, w opuszcze dwunastnicy nadżerki prawdziwe???!!!! część pozaopuszkowa dwunastnicy prawidłowa. gastroskopia odwrócona - bez zmian. Tyle. Gastroskopia przebiegała makabrycznie - do teraz boli mnie gardło - to normalne? Dodatkowo chciałbym dodać ze od chyba 6-7 tygodni mam ciągłe odbijanie i nadkwasote (byłem leczony u lekarza pierwszego kontaktu) - co teraz najlepiej zrobić? iść do gastrologa? da się to wyleczyć do końca? ciągłe odbijanie i nadkwasota okropnie obniża jakość życia.... proszę o odpowiedź. pozdrawiam :)

Lek. Tomasz Budlewski

Jaki wynik testu ureazowego ? Pobrano wycinki ? Konieczna wizyta u lekarza gastroenterologa i ustalenie dalszego postępowanie