Zapytaj lekarza

1 , 0 1 4 , 9 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie jest lecznicze i terapeutyczne działanie biotyny?

Dzień dobry Jakie jest lecznicze i terapeutyczne działanie biotyny, np. suplement jelly bear hair? W różnych źródłach są sprzeczne informacje: może wpłynąć bardziej na wzrost wagi ciała czy na spadek? W moim przypadku spadek wagi jest niewskazany. Czy to może być ewentualnie duży spadek wagi w tym przypadku stosowania biotyny? Dziękuję
KOBIETA, 41 LAT 9 miesięcy temu

Biotyna odpowiada za prawidłowy przebieg przemian białek i tłuszczy oraz za utrzymanie stanu fizjologicznej równowagi między dowozem substancji odżywczych a endogenną produkcją nowych związków, względem zapotrzebowania ustroju. Odpowiada za syntezę i rozpad białek, przemiany związków tłuszczowych oraz gospodarkę niezbędnymi kwasami tłuszcowymi.

Biotyna wpływa na odżywienie komórek skóry, włosów i paznokci. Razem z witaminą K uczestniczy w syntezie protrombiny – składnika uczestniczącego w szlaku krzepnięcia krwi.

Brak natomiast wiarygodnych badań naukowych potwierdzających jej odchudzające właściwości.

Pozdrawiam, http://dietetyka-medyczna.pl/

0

Dzień dobry,

jest to witamina, która wpływa głownie na stan skóry, włosów i paznokci. Na masę ciała może mieć bardzo niewielki wpływ ( reguluje jedynie gospodarkę węglowodanową). Może Pani zażywać suplementy z biotyną, najlepiej pod kontrolą lekarza.

Pozdrawiam Joanna Wardenga

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety